3 tipy, jak nejlépe naložit s holými stěnami

Známe to všichni – máme doma jednu stěnu, která je tak trochu nepraktická, protože se jedná o veliký bílý prostor, který působí prázdně, přestože máme již danou místnost řádně vybavenou nábytkem a doplňky. Pokud dumáte, jak opticky místnost zútulnit a celý prostor v rámci této (ve většině případů) bílé stěny pokrýt tak, aby nepůsobil přeplácaně, ale vkusně a dekorativně, máme pro vás pár tipů, na co se zaměřit.

Ty správné dekorace

  1. Poličky. Nemusíte na stěnu připevnit pouze jednu velikou polici a na ni naskládat vše, co vám přijde pod ruku. Naopak, ideální je být spíše minimalistou a stěnu pokrýt dekoracemi po celé ploše. To nám dává prostor pro variantu několika poliček, menších rozměrů, z nichž jedna může sloužit na knížky, jiná na obrázky a další na malé pokojové rostlinky.
  2. Obrázky. Ať už si libujete ve vystavování zarámovaných fotografií celé vaší rodiny, nebo chcete na zeď něco více neutrálního, obrázky jsou skvělým způsobem, jak esteticky pokrýt prázdné místo a dodat mu požadovanou atmosféru.
  3. Rámečky bez výplně. Ano, i tato možnost existuje. Pokud nestojíte o žádné malby, kresby nebo tištěné předlohy, zkuste si na stěnu pověsit zajímavý rámeček, jen tak samotný. Uvidíte, že to bude působit opravdu decentně, a navíc rozhodně přitáhne pozornost všech návštěvníků.

Všechny dekorace na vaši prázdnou zeď hravě připevníte pomocí příslušenství značky black and decker. Nakupte si vrtáky a hřebíky a hurá do zdobení!

Rubriky